It is currently Fri, 2024 03 29 8:21
All times are UTC + 2 hours

Nelaimingas atsitikimas darbe

Moderators: type-r, VIMOTA


Reply to topic Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Author Message

Offline 002tomas


Joined: Wed, 2009 01 07 19:33

Posts: 22

PostPosted: Mon, 2009 01 12 21:44   Post subject: Nelaimingas atsitikimas darbe   

Nelaimingas atsitikimas darbe – susitikimas su bačka



2007 m. Lapkričio 22 dienos paaiškinamasis laiškas asmens nukentėjusio dėl įvykio darbe. Laiškas atsiųstas į SODRĄ, kaip atsakymas į prašymą suteikti išsamesnę informaciją apie aplinkybes, kuriomis įvyko įvykis.


Gerbiamieji,

Raporte apie įvykį pateikiau jo priežastį : bandymas savarankiškai atlikti darbą.
Savo rašte Jūs tvirtinant, kad turiu aiškiau ir pilniau papasakoti tai, kas įvyko. Tai ir darau : galvoju, kad žemiau išvardintos smulkmenos padės viską geriau suprasti.
Esu mūrininkas. Įvykio dieną dirbau ant naujo trijų aukštų pastato stogo. Kai užbaigiau darbus, apsidairiau ir pamačiau, kad yra apie 120 kg. Aplink išmėtytų plytų. Nusprendžiau nenešioti jų žemyn po vieną, bet nuleisti bačkoje, naudojant tam virvę, uždėtą ant suktuko, pritvirtinto prie sienos antrame aukšte. Kaip nusprendžiau, taip ir padariau.
Prisirišęs virvę apačioje, nuėjau ant stogo ir pakabinau ant jos bačką. Prikrovęs ją plytų, nulipau žemyn ir atrišau virvę, pasiruošęs – pabrėžiu – stipriai laikyti ir lėtai nuleisti 150 kg. svorį. Pamenu, kad raporte apie įvykį savo svorį nurodžiau apie 80 kg. Įsivaizduokite sau, gerbiamieji, kaip nustebau, kai buvau staigiai trukteltas aukštyn. Praradau orientaciją, bet nepaleidau stipriai laikytos virvės.
Manau, kad nereikėtų pridėti, jog į viršų variau gana greitai, į sienas trindamas alkūnes iki kraujų. Kažkur antrame aukšte susitikau su krentančia bačka. Tai paaiškina, dėl ko yra praskelta mano kaukolė, sulaužytas raktikaulis bei išnarintas petys. Susidūręs su bačka, truputį pristabdžiau, tačiau tęsiau staigų kilimą nesustodamas iki to momento, kol mano dešinės rankos kaulai neįstrigo suktuke. Ačiū Dievui, nepraradau sąmonės ir dar galėjau laikyti virvę, nors ir labai skaudėjo ir buvo žaizdų. Tuo momentu bačka susidūrė su žeme. Susidūrimo metu trūko bačkos dugnas ir jos turinys išbyrėjo. Bačka, atsikračiusi balasto, svėrė tik 25 kg. Prisimenu, kad nors ir apdaužytas, kitam virvės gale dar svėriau 80 kg. Esant tokiai situacijai, pradėjau staigiai kristi ir vidury antro aukšto vėl susitikau su statinė, kuri šį kartą kilo į viršų. To pasekoje turiu skilusius kaulus ir plėštines žaizdas kojose. Tas susitikimas sulėtino mano kritimą tiek, kad turėjau ne tiek jau ir daug sužeidimų, kai nukritau ant plytų krūvos – sulaužyti trys šonkauliai, jau nekalbant apie kitus sudaužymus.
Nemalonu prisiminti, bet, kai gulėjau leisgyvis ir sudaužytas ant plytų krūvos, negalėjau nei atsikelti, nei pajudėti ir nustojau blaiviai mąstyti. Ir tada paleidau virvę, sveriančią apie 5 kg. Tuščia statinė, vis dar sverianti 25 kg., buvo sunkesnė už virvę ir krisdama iš trečio aukšto, sulaužė man kojas.
Viliuosi, kad suteikiau gerbiamiesiems ponams išsamų paaiškinimą, ir kad to užteks užbaigti mano bylos tyrimą, kadangi mano įvykio aplinkybės yra aiškios.
Top Profile 

Offline marius_


Joined: Sun, 2007 11 25 21:38

Posts: 73

Location: Kaunas

PostPosted: Tue, 2009 01 13 9:56   Post subject:    

negrazu juoktis is nelaimes, bet kaip sakoma, durna ir baznycioj musa :D
Top Profile 

Offline VIMOTA

Site Admin


User avatar


Joined: Thu, 2003 10 23 14:10

Posts: 3460

Location: KAUNAS

PostPosted: Tue, 2009 01 13 10:32   Post subject: Re: Nelaimingas atsitikimas darbe   

ne nu cia tai ziauru :D vos nenugriuvom cia is juoko :D

_________________
_________________
Vitoldas Jurkonis
Vimota Chip Tuning
vimota.chip@gmail.com
http://www.vimota.lt
+37067474448
Top Profile 

Offline -Algirdas-


User avatar


Joined: Wed, 2007 07 25 15:49

Posts: 87

Location: Bunikėliai

PostPosted: Wed, 2009 12 09 21:25   Post subject: Re: Nelaimingas atsitikimas darbe   

:lol:

_________________
1998 Audi A4 1.9TDI 81kw
1992 Opel Kadett GSI 2.0 16v 110kw
Top Profile 
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic Page 1 of 1 [ 4 posts ]


Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

  

cron